Select Sidearea

Populate the sidearea with useful widgets. It’s simple to add images, categories, latest post, social media icon links, tag clouds, and more.

ویژگی های متن مناسب پیامک صوتی چیست؟

ویژگی های متن مناسب پیامک صوتی چیست؟

ویژگی های متن مناسب پیامک صوتی چیست؟

احتمالا تا به حال برای شما پیامک صوتی ارسال شده است؛ این نوع پیامک امکان جدیدی در دنیای امروزی یعنی دنیای فناوری اطلاعات است که ارتباط بین انسان ها را راحت تر می کند. پیامک صوتی پیامکی است که از قبل ضبط شده و تلفن شما زنگ خورده و برای مخاطبین پخش می شود. امروزه امکان ارسال پیامک صوتی در خیلی از برنامه ها مانند واتس آپ و تلگرام وجود دارد. حال می خواهیم شما را با ویژگی های متن مناسب پیامک صوتی آشنا کنیم تا بتوانید متن مناسبی برای پیامک صوتی خود بنویسید‌.

استفاده از متن مناسب پیامک صوتی

پیامک صوتی و متن آن

چطور متنی اثر بخش برای پیامک صوتی بنویسیم؟

نوشتن یک متن مناسب برای پیامک صوتی، خود یک هنر محسوب می شود. برای اثر بخش بودن این نوع متن باید به کوتاهی جملات دقت کرد که این کار مخاطب را بهتر جذب می کند. چیز دیگری که متن را اثر بخش می کند، سه کلمه اول آن است که باید جذاب باشد؛ زیرا بیشتر مخاطبین فقط به سه کلمه اول متن دقت می کنند و نباید انتظار صبر و حوصله از طرف فرد دریافت کننده پیام داشته باشیم.

متن مناسب پیامک صوتی نباید اضافه گویی داشته باشد، از گفتن جملات کلیشه ای در تبلیغات پیامک صوتی مانند با عرض سلام، پولتان را دور نریزید یا امسال عید برنامه سفرت چیه؟ پرهیز کنید و مستقیما سر اصل مطلب بروید مثل ۳۰ درصد تخفیف بهاره و امثال آن

فروش موفق و پیامک صوتی

پیامک صوتی و رابطه آن با فروش موفق

پیامک صوتی و اهمیت آن در فروش موفق

آیا تا به حال به این فکر کرده اید که متن مناسب پیامک صوتی باید چه ویژگی هایی داشته باشد تا توجه مشتری را بیشتر جلب کند و فروش محصول مربوطه را بیشتر کند؟

  1. یک متن برای پیامک صوتی باید کوتاه باشد، یعنی صوتی شدن متن بیشتر از ۳۰ ثانیه طول نکشد تا مخاطب را خسته نکند.
  2. در ابتدای متن نباید اسم شرکت یا فروشگاه گفته شود؛ زیرا ممکن است مخاطب بدون شنیدن بقیه پیامک آن را پاک کند.
  3. همانطور که گفته شد؛ از جملات کلیشه ای استفاده نکنید تا متن مناسب پیامک صوتی داشته باشید.
  4. پیام را بخش بخش کنید؛ یعنی به صورت جداگانه و در دو پیامک بنویسید. مثلا یک پیغام ۲۰ ثانیه ای و سپس یک پیغام ده ثانیه بنویسید که بلافاصله بعد از آن ارسال می شود.
  5. در آخر هر متن بهتر است شماره تلفن بیاید.
  6. سعی کنید با نوشتن کم ترین کلمات، بیش ترین تاثیر را روی مخاطب بگذارید. مثلا از کلمات پیچیده و یا سخت استفاده نکنید تا مخاطب جذب پیامک شود‌.
  7. با مخاطبین خود، خودمانی باشید و متن را شخصی سازی کنید تا فرد بیشتر تحت تاثیر قرار گیرد‌ و متن مناسب پیامک صوتی شکل بگیرد.
  8. سعی کنید متن ساده ای بنویسید؛ چون در برخی موارد ممکن است مخاطب بی سواد باشد.
علت استفاده از پیامک صوتی

پیامک صوتی مناسب به چه منظور استفاده می شود؟

موارد استفاده از پیامک صوتی

پیامک صوتی علاوه بر تبلیغات، در تبریک و تهنیت عید ها و مناسبت های از این دست، دعوتنامه برای تولد و جشن های دیگر، اطلاع رسانی مثل مطب دکتر و سایر ارگان ها، استفاده می شود.

باید دقت داشت که برای هر پیامک صوتی، متن متناسب با همان را بنویسیم؛ زیرا هر نوع پیامک برای منظور خاصی به کار می رود.

 

سخن پایانی

در مطلب فوق آموختیم که متن مناسب پیامک صوتی چه ویژگی هایی باید داشته باشد تا تاثیرگذار و مناسب باشد. از زیاده گویی بپرهیزید و به مخاطب احترام بگذارید و دقت کنید متنی که می نویسید باید متناسب با نوع کار شما باشد.

Share this story:

Write a comment